Copy / paste
Dan bijelih traka: Dan kada su potonuli Venecija i Prijedor
Pod okupacijom
Protesti u Banjoj Luci: Revolucija iz Picinog parka
Istražujemo
"Plan" Fikreta Abdića za spas Agrokomerca: Radne akcije, volontiranje penzionera, podrška dijaspore i ambasadora
Istražujemo
Prva banka u Crnoj Gori: Limit od 4,6 miliona eura za suprugu osumnjičenog švercera
Novosti
: U znak sjećanja na stradanje Prijedorčana
Pod okupacijom
Dodikov kum ne voli zeleno: Banjalučani protiv tajkunske “urbanizacije”
Istražujemo
Parlament BiH nabavlja četiri nova službena vozila: Parlamentarci strahuju za život, voze se u starim limuzinama
Istražujemo
Turizam u Crnoj Gori: Madonni platili 10 miliona pa nisu imali za plate
Istražujemo
Licemjerje skriveno u amandmanima: Državni parlamentarci povećali plate i putne troškove!
Selvedin Avdić
Sefke Records: Punk s onoga svijeta
Novosti
Izvještaj je nastao u saradnji sa devet udruženja: Država BiH krši prava logoraša (VIDEO)
Novosti
: U eksploziji smrtno stradala jedna žena, druga povrijeđena
Istražujemo
Bitka za naplatu putarine: Dvije rampe na tri kilometra
Novosti
: Kraj evropske integracije Balkana
Ozren Kebo
PROGLAS BH. INTELEKTUALCA, DEMOKRATE & NOVINARA: Šta ste ovo pisali, majka vam ne kukala?
Sport
Irska:BiH (1:0): Hoćemo li zaboraviti pobjeđivati
Pod okupacijom
Sindikat izveo 5000 radnika na ulicu: Štedite na sebi, a ne na nama
Cilj je bio da se ukaže na težak ekonomsko-socijalni položaj radnika, a protest se organizira zato što se ne poštuje zakonska regulativa, stečena prava radnika te što se sve više zanemaruje socijalni dijalog sa sindikatima.
{AG thumbWidth="60" thumbHeight="45" thumbAutoSize="none" arrange="priority" backgroundColor="dcdcdc" foregroundColor="808080" highliteColor="fea804" frame_width="580" frame_height="388" newImageTag="0" newImageTag_days="7" paginUse="0" paginImagesPerGallery="10" albumUse="0" showSignature="1" plainTextCaptions="1" template="galleryView3.0" popupEngine="slimbox"}sindikati{/AG}
Na protestnom skupu govorili su predstavnici najugroženiji industrijskih grana - metalci, rudari i tekstilci, te predstavnici sindikalnih organa.
Nakon protestnog okupljanja održana je protestna šetnja do zgrade Vlade Federacije BiH.
Savez samostalnih sindikata BiH naglasio je ranije da radnici traže usvajanje zakona o radu, o izmjenama i dopunama Zakona o štrajku, o sigurnosti i zdravlju na radu, o povezivanju radnog staža, o plaćama na nivou kantona, o izmjenama Zakona o prekršajima, o izmjenama Zakona o izvršnom postupku, o izmjenama i dopunama Zakona o stečaju, o finansijskoj konsolidaciji preduzeća, o oduzimanju nelegalno stečene imovine, o Koridoru 5c, koncesijama, šumama i o proglašavanju i zaštiti prirodnih bogatstava, strateških resursa i kompanija.
(zurnal.info/Fena)
Novosti
: Otkazana skupština dioničara Bosnalijeka
Novosti
Konstantan nedostatak političke volje za borbu protiv korupcije: BiH nazaduje u vezi s pitanjem borbe protiv korupcije
Najnovije
JAVNA RASPRAVA O VE GRADINA (VIDEO): Ugroženi stanovnici poručuju: prodali ste nas, slijede protesti
16 godina bolovanja: Zulfikar Ališpago izbjegava suđenje za ratne zločine, a dolazi na ročište protiv Žurnala
Iz dossiera Divljeg detektiva (10): Razgovor s Harryjem Crewsom
Čiji interes zastupa načelnik Avdalović: Etmax ne odustaje od solara na plodnoj zemlji u opštini Nevesinje
SUMNJA U ZAKONITOST DOZVOLA: Mještani protiv izgradnje vjetroelektrane Gradina
Borba za moć: Zašto vladaju najgori od nas?
Otkriveni dokumenti i snimci razgovora: Ruska predsjednička administracija pripremala napade na džamije u Parizu
DODIKA ŽULJA OHR: Secesionistički zakoni spali na deklaraciju
PODSJETNIK ZA ZABORAVNE: Kako je sistemski i sistematski opljačkana Krivaja?
Igor Štiks: Moramo vjerovati da je kuća za pisanje doista izgrađena
Širenje islamopsihoze: Sreli se Srbin i Turčin na mostu
SVE JE ISTO, SAMO JE SADA TEHNOTIM: Za 20 mjeseci postojanja dobili deset miliona KM iz budžeta
Prvostepena presuda Blekiću i družini: Skinuta „prašina“ sa velikog slučaja organizovanog kriminala
SUDBINA ZENIČKE ŽELJEZARE: Spašavaj se ko može, kad SDA spašava
SNSD OPERACIJA GRADIŠKA: Kako je Dodikova ekipa preko mosta pregazila institucije
120 MILIONA RAZLOGA ZA PANIKU: Urušavanje graničnog mosta pretvoreno u SNSD kampanju protiv Zijada Krnjića
JUČERAŠNJA VIJEST: Obustava istrage protiv Viškovića nije novost, ali je zgodan politički momenat
Jagna Pogačnik: Sve su kuće jedna kuća za pisanje
POGLEDAJTE VIDEO: Prokoško jezero - nekažnjeno uništavanje
Iskustvo nam je palanačko: Moramo pokušati sačuvati grad